Aydın Akımsar

Aydın AKIMSAR, 1956 yılında İzmir'de doğmuş ve halen İzmir'de yaşamaktadır. Eğitim hayatını Ege Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Fakültesi'nde tamamlamıştır, ayrıca İngilizce ve Fransızca dillerini ileri düzeyde konuşabilmektedir. Tenis dünyasına olan tutkusu ve yeteneği, onun tenis kariyerinin temelini atmıştır. 1970 yılında Kültürpark Tenis Kulübü'nde lisanslı bir oyuncu ve antrenör olarak başlamıştır. Bu süre zarfında tenis alanındaki bilgisini ve deneyimini sürekli olarak geliştirmiştir. 

Tenis kariyeri boyunca farklı kulüplerde çeşitli roller üstlenmiştir. 1990-1995 yılları arasında Balçova Termal Otel'de antrenörlük yapmış, ardından 1995-2000 yılları arasında Kültürpark Tenis Kulübü'nde baş antrenör olarak görev almıştır. 2000-2002 yıllarında Princess Otel tenis kortlarının işletmeciliğini yapmış ve 2002-2006 yıllarında Göztepe Tenis Kulübü'nde baş antrenörlük yapmıştır. Kariyeri boyunca birçok kulüp ve otel tenis kortlarında başarıyla görev aldıktan sonra, 2010-2011 yıllarında Kültürpark Tenis Kulübü'nde tekrar baş antrenörlük yapmış ve sonrasında özel antrenörlük faaliyetlerine başlamıştır. 2015 yılında Arkas Spor Kulübü'nde antrenörlük görevini üstlenmiş, ardından 2017-2020 yıllarında tekrar Kültürpark Tenis Kulübü'nde baş antrenör olarak görev yapmıştır. 2021-2022 yıllarında Veledrom Tennis Club’da antrenörlük yapmış ve son olarak 2023 yılında Urla Sahne Tennis Club’da antrenörlük kariyerine devam etmektedir.

Aydın Akımsar'ın tenis dünyasındaki tutkusu ve uzmanlığı, uzun yıllar süren deneyimleriyle birleşerek onu saygın bir tenis antrenörü ve kort işletmecisi yapmıştır. Aynı zamanda PTR (Professional Tennis Register) tarafından verilen Uluslararası Tenis Antrenörlük belgesine sahip olan Aydın Akımsar, Urla Sahne Tennis Club’da antrenörlük yaparak, genç yetenekleri yetiştirmeye ve tenis tutkunu insanlara rehberlik etmeye devam etmektedir.